Pora na zabawÄ™

bardziej precyzyjne i mogą zawierać więcej małych, różnokolorowych elementów niż zabawki drewniane. Nie przesądza to jednak o wyższości zabawek plastikowych nad drewnianymi. W ostatnich latach możemy zaobserwować, ż

Pora na zabawÄ™ Kupowanie zabawek dla dziecka to nie taka Å‚atwa sprawa. Co wybrac?

Oferta zabawek drewnianych

Trzeba przyznać, że zabawki wykonane z tworzywa sztucznego bardzo często są o wiele bardziej precyzyjne i mogą zawierać więcej małych, różnokolorowych elementów niż zabawki drewniane. Nie przesądza to jednak o wyższości zabawek plastikowych nad drewnianymi. W ostatnich latach możemy zaobserwować, że na rynku powstało bardzo wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją drewnianych zabawek. Można kupić już nie tylko drewniane tablice czy klocki, ale także puzzle czy inne gry logiczne. Możliwości zakupu zabawek z drewna jest naprawdę wiele, bowiem producenci takiego asortymentu wytwarzają nawet drewniane warsztaty do zabawy dla chłopców czy sprzęty agd, którymi z kolei chętnie pobawiłyby się dziewczynki.


Pomysłowy prezent od chrzestnych

Rodzice chrzestni pełniący swoją rolę z zaangażowaniem z pewnością przywiązują dużą wagę do prezentów, jakimi obdarowywują dziecko. Mnogość okazji stwarza nam szerokie pole do popisu oraz stanowi okazję dla naszej pomysłowości. Jeśli brakuje nam pomysłów, warto sięgnąć po najnowszy trend, czyli dla dzieci. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli nam znaleźć wymarzony prezent dla każdego dziecka, niezależnie od okazji, wieku oraz płci. Zabawki te są niezwykle trwałe oraz zdrowe, ponieważ są wykonane z ekologicznych i naturalnych materiałów. Z pewnością zachwycą każde obdarowane dziecko.


Kilka ciekawostek o domku dla lalek:

Domek dla lalek (pokój, izba) to miniaturowa replika domu lub mieszkania służąca do zabawy najczęściej dziewczynkom. Tradycyjnie domki i ich wyposażenie były wykonywane z drewna, z czasem też używano do ich wykonania metali, płyty pilśniowej i tworzywa sztucznego.

Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1. Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2. Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek. Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej.

Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku. Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników.

Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.

Dopiero po II wojnie światowej, domki produkowano w fabrykach na znacznie większą skalę. Wcześniej produkcją zajmowali się głównie rzemieślnicy. W latach 50. XX wieku, typowe sprzedawane zestawy to domy wykonane z blachy, pomalowane i umeblowane sprzętami z plastiku. Niskie koszty produkcji domków sprawiły, że stały się one dostępne dla większości dziewcząt z rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, szczególnie tych które po II wojnie światowej nie borykały się z odbudową kraju. Na początku XXI wieku japońska firma produkująca zabawki wykonała dom dla lalek z prawdziwym telewizorem. Miniaturowy odbiornik wielkości znaczka pocztowego odbierał kilka kanałów



© 2019 http://marica.lukow.pl/