O usługach doradców finansowych

ub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budo

O usługach doradców finansowych

TrochÄ™ teorii

Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.

Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny


Czy warto samodzielnie wybierać oferty kredytowe?

Wiele osób zastanawia się nad koniecznością skorzystania z usług doradcy finansowego. Okazuje się, że w przypadku zadłużania się na małe kwoty zazwyczaj kredytobiorcy działają na własną rękę. Oczywiście, usługa doradcy kredytowego jest płatna, wobec czego w stosunku do małych kwot kredytu jest to dość duży wydatek. Jeśli chodzi o duże kredyty, które wiele osób zaciąga na przykład w związku z planowanym zakupem działki budowlanej bądź budową domu, doradztwo kredytowe może być bardzo przydatne. W takich przypadkach odpowiedni doradca może być bardzo pomocny i wskazać naprawdę najkorzystniejszą ofertę, co w sytuacji zadłużania się na przykład na kilkaset tysięcy złotych może mieć naprawdę kolosalne znaczenie.


Rodzaje kredytów

Wyróżnia się następujące typy kredytów1:

kredyt dla podmiotów gospodarczych2:
kredyt obrotowy,
kredyt w rachunku bieżącym,
kredyt w rachunku kredytowym,
kredyt docelowy przeznaczony na określoną w umowie operację,
kredyt na pokrycie bieżących zobowiązań udzielony jako pomoc finansowa w przypadku braku środków pieniężnych na pokrycie zobowiązań z okresem kredytowania krótszym niż 30 dni,
linia kredytowa odnawialna i nieodnawialna,
kredyt sezonowy udzielany jest przedsiębiorstwom związanym z sezonowością,
kredyt inwestycyjny udzielany na sfinansowanie inwestycji;
kredyt dla osób fizycznych3:
kredyt mieszkaniowy,
kredyt hipoteczny,
kredyt o zabezpieczeniu innym niż hipoteka,
kredyt konsumpcyjny,
kredyt gotówkowy,
kredyt samochodowy,
kredyt studencki,
kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym.
Kredyty mogą mieć charakter kredytów odnawialnych lub nieodnawialnych. Cechą charakterystyczną kredytów odnawialnych jest, że spłaty kredytu zwiększają kwotę kredytu dostępną do wypłaty, która jest ograniczona przyznanym przez kredytodawcę limitem. Kredyty nieodnawialne to takie, które można wykorzystać tylko raz, a spłaty kapitału tych kredytów nie zwiększają kwoty kredytu dostępnej do wypłaty.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy#Podzia.C5.82_kredyt.C3.B3w_bankowych



© 2019 http://marica.lukow.pl/