O sposobach radzenia sobie z insektami w domu

ganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odka

O sposobach radzenia sobie z insektami w domu

Jak odkażać?

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.


Uznanie dezynsekcji za udanÄ…

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.


Dezynsekcja - definicja

Dezynsekcja ? tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja



© 2019 http://marica.lukow.pl/