Korony protetyczne - co warto wiedzieć

j dziedziny stomatologii jest leczenie wad zgryzu właśnie poprzez nałożenie odpowiedniego aparatu korygującego. Jest on wykonany na życzenie klienta i musi być odpowiednio dobrany do wady, dlatego pierwszym krokiem jest sporządzen

Korony protetyczne - co warto wiedzieć

Po co nosi się aparat ortodontyczny?


Coraz więcej osób decyduje się na aparat ortodontyczny, nawet starsze osoby. Co dokładnie daje leczenie ortodontyczne? Najważniejszym zadaniem tej dziedziny stomatologii jest leczenie wad zgryzu właśnie poprzez nałożenie odpowiedniego aparatu korygującego. Jest on wykonany na życzenie klienta i musi być odpowiednio dobrany do wady, dlatego pierwszym krokiem jest sporządzenie odcisku szczęki pacjenta. Może on być założony zarówno na górną jak i dolną szczękę, w zależności od tego, która część zgryzu potrzebuje korekcji. Aparaty ortodontyczne zazwyczaj nosi się kilka lat, bo tyle zazwyczaj trwa proces stopniowej zmiany położenia zębów. Niekoniecznie trzeba mieć wadę zgryzu, żeby nosić aparat, dlatego że pomaga także ułożyć zęby w równej linii, ma więc też na celu poprawę wyglądu.


Pierwsza wizyta dziecka u dentysty


W życiu każdego rodzica w końcu przychodzi czas, żeby zabrać swoje dziecko na pierwszą wizytę u dentysty. W jaki więc sposób powinniśmy przygotować naszą pociechę do pierwszej wizyty? Niezależnie od tego, czy będzie to jedynie kontrola czy też konkretne leczenie zęba, należy uświadomić dziecko, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym. Sposób, w jaki się to zrobi zależy wyłącznie od rodzica, warto jednak wspomnieć, że pani czy pan dentysta ma za zadanie pomóc i utrzymać w dobrej kondycji zęby dziecka, których szkliwo jest znacznie delikatniejsze niż u dorosłych. Dobrze jest jeszcze powiedzieć, że chodzenie do dentysty jest czymś normalnym i niekoniecznie nieprzyjemnym. Z odpowiednim nastawieniem pierwsza wizyta u dentysty nie musi być przykrym doświadczeniem.


podoczodołowy) która przechodzi przez szczelinę oczodołową

Do jamy zęba wnikają dwa rodzaje włókien: włókna czuciowe z nerwu trójdzielnego, przewodzące czucie bólu, i współczulne ze zwoju szyjnego górnego, regulujące przepływ krwi w naczyniach miazgi.


Pochodzą z 2 i 3 gałęzi nerwu trójdzielnego czyli z nerwu szczękowego (V2) (dla szczęki) i od n. żuchwowego (V3) (dla żuchwy).


Nerw szczękowy oddaje gałąź (n. podoczodołowy), która przechodzi przez szczelinę oczodołową dolną, wewnątrz bruzdy podoczodołowej i przez kanał podoczodołowy, gdzie oddaje kolejno gałązki zębodołowe górne tylne, górne środkowe i górne przednie tworząc splot zębowy. Gałązki zębowe splotu zębowego kierują się ku otworom wierzchołkowym korzeni zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://marica.lukow.pl/