Dobrze zapełniony ogród

w pielęgnowaniu.Sadzimy tujeTuje można sadzić od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, jednak trzeba uważać na przymrozki. Na szczęście tuje są bardzo tolerancyjne i odpowiada im większość gleb, które występują

Dobrze zapełniony ogród W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za zielony płot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Sadzimy

Tuje można sadzić od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, jednak trzeba uważać na przymrozki. Na szczęście są bardzo tolerancyjne i odpowiada im większość gleb, które występują w Polsce. Roślinę powinniśmy posadzić tak, aby była osłonięta od wiatru i w miarę dobrze nasłoneczniona.

Co do samego zakupu roślin odradzam kupowanie w marketach. Rośliny- nie tylko - są tam źle pielęgnowane i sprzedawane w za małych doniczkach. Tuje kupione w takich miejscach mogą mieć problem z adaptacją i mogą zacząć bardzo szybko zamierać. Dlatego polecam raczej szkółki krzewów, gdzie rośliny rosną w odpowiednich warunkach i odpowiednio się o nie dba.


Stylizacja ogrodu

Przy tworzeniu ogrodu warto zainspirować się jakimś klasycznym style. W tym celu można wybrać się do różnych ogrodów botanicznych w naszej okolicy i podpatrzeć kilka ciekawych rozwiązań. Ostatnio modne i popularne są ogrody japoński lub chińskie (nie, to nie to samo). W przestrzeniach miejskich w dużych miastach są ogrody właśnie w tych stylach.

W ogrodzie japońskim ważna jest woda i jej przepływ. Istotne są też kamienie oraz ogólna harmonia, połączona z minimalizmem. Woda w tych ogrodach ma również znaczenie symboliczne- woda to życie, a jej ruch ma nawiązywać do przemijającego czasu. Z bardziej nowoczesnych stylów można z powodzeniem zastosować minimalizm, który świetnie sprawdza się zarówno na dużych przestrzeniach jak i w małych ogródkach. Dużo zależy od naszych indywidualnych preferencji.


Definicja cyprysowatych

Cyprysowate (Cupressaceae Rich. ex Bartl.) ? rodzina żywicznych drzew i krzewów nagonasiennych. Obejmuje w zależności od ujęcia około 130 gatunków skupionych w 29?32 rodzajach. Rozprzestrzenione są niemal na całym świecie, w Polsce występują naturalnie jedynie gatunki z rodzaju jałowiec (Juniperus). Wiele gatunków jest popularnie uprawianych, także w Polsce (np. żywotniki i cyprysiki). Szereg gatunków jest ważnym źródłem drewna i żywic.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprysowate



© 2019 http://marica.lukow.pl/