Artykuł techniczny

zęsto wymaga długiego procesu analizowania wielu czynników. Najważniejszymi są cena i jakość. Te dwa czynniki okazują się być nierozerwalne i zależne od siebie. Im wyższa cena to możemy być pewni, że jakość równi

Artykuł techniczny

Kupuj maszyny budowlane

Dla niejednego przedsiębiorcy działającego w branży budowlanej zakup odpowiednich maszyn staje się trudną inwestycją. To niełatwy zakup i często wymaga długiego procesu analizowania wielu czynników. Najważniejszymi są cena i jakość. Te dwa czynniki okazują się być nierozerwalne i zależne od siebie. Im wyższa cena to możemy być pewni, że jakość również będzie lepsza. Poza tym, jeśli już decyzja zostanie podjęta niejednokrotnie pojawia się problem dodatkowych kosztów: ewentualnej naprawy jak też zakupu części zamiennych. Na dzisiejszym rynku jest wiele ciągle rozwijających się i konkurujących firm, które proponują zamienniki, części zdecydowanie tańsze, ale co się z tym wiąże mniej trwałe niż oryginały. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć zakup i nie zawsze sugerować się niższą atrakcyjniejszą ceną, bowiem lepiej mieć pewność, że potrzebna część jest jakościowa lepsza, a co za tym idzie bezpieczniejsza. Pomoże to uniknąć przyszłych niepotrzebnych napraw i kolejnych wydatków. Tych trzeba unikać za wszelką cenę.


Rodzaje spycharek

Podział spycharek
Podział spycharek ze względu na zastosowany ciągnik

gÄ…sienicowe
kołowe
z ramÄ… sztywnÄ…
przegubowÄ…

Rodzaje spycharek ze względu na lemiesz

czołowe (lemiesz ustawiony prostopadle do kierunku ruchu)
bocznie przechylne (lemiesz nastawialny w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku jazdy)
segmentowe (na końcach lemiesza montowane dodatkowe ściany boczne)
czołowe skośne (lemiesz nastawialny w płaszczyźnie poziomej)
specjalne (z koszem zasypowym, karczowniki, z dodatkowymi układami regulacji, ze ślimakiem wzdłużnym, układem wibracyjnym lub impulsowym)
skośne (lemiesz ustawiony bokiem do kierunku jazdy, umożliwia boczne przemieszczanie urobku)
uniwersalne (możliwość ustawienie lemiesza w pozycjach skośnej, czołowej i przechylonej)

Podział spycharek ze względu na sposób sterowania lemieszem

hydrauliczne
mechaniczne


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka


CiÄ…gnik gÄ…sienicowy

CiÄ…gnik gÄ…sienicowy

Ciągnik gąsienicowy ? pojazd gąsienicowy przystosowany do ciągnięcia pojazdów bądź urządzeń nie posiadających własnego napędu. Nazwa jego wywodzi się z napędu gąsienicowego, identycznego jak w wojskowych czołgach i był dawniej często używany w rolnictwie do ciągnięcia większych narzędzi rolniczych (pługów wieloskibowych) w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Ciągniki te były przede wszystkim stosowane w trudnych warunkach terenowych, gdzie ciągniki kołowe grzęzły lub traciły przyczepność. Napęd ten stosowany jest jeszcze w spychaczach, koparkach i innych maszynach budowlanych, a także w ciągnikach artyleryjskich.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%85gnik_g%C4%85sienicowy



© 2019 http://marica.lukow.pl/